Joomla - движок сайта!
Ma semper ac nec sit
30
лип.
662

Будинки, які очищає дощ, меблі, не боїться плям, що світяться штори, які очищають повітря килими і біла «жива» кухня - це і є сьогодні і завтра нанотехнологій.

Нанотехнології все активніше проникають в наше повсякденне життя, тонкими нитками вплітаючись в побутову електроніку, засоби зв'язку, архітектуру і навіть інтер'єри. Однак про таку інтервенції чи можна відгукнутися негативно. Нанотехнології зараз позиціонуються як всебічно ефективне і безпечне напрямок. Крім того, останні розробки навіть у очах сучасної людини виглядають майже казково. Ось лише деякі з них.

Фарба з «ефектом лотоса»

Феномен самоочищення деяких рослин, або «ефекту лотоса», був відкритий в 70-х роках XX століття німецьким ботаніком Вільгельмом Бартлотом. У XXI столітті ця надзвичайна здатність рослин надихнула вчених на створення покриттів, здатних відштовхувати воду і при цьому не затримувати на собі забруднення: пил (або будь-яка інша бруд) просто змивається дощовою водою. Американська компанія Sto Corp недавно випустила на ринок лінію фасадної фарби Lotusan якраз з такими фантастичними характеристиками.

blog8 1

Тканина, відразлива воду

На ринку з'явилася тканину, що обіцяє назавжди позбавити нас від ймовірності появи плям на оббивці м'яких меблів. Nano-Tex відштовхує будь-які рідини, при цьому виглядає як звичайнісінька тканину і вже використовується у виробництві спортивного одягу.

blog8 2

Сяюча тканина

RadianFab - ще одна текстильна інновація з вплетеними в пряжу фотонними волокнами, які при підключенні до джерела енергії (батареям) починає світитися. Спочатку RadianFab призначалася виключно для створення ефектних предметів одягу. Однак зараз її виробники всерйоз задумалися про освоєння інтер'єрного ринку.

blog8 3

Нанообоі

Дизайнер Сільвія Лейдекер (Sylvia Leydecker) у співпраці з компанією Degussa розробила лінію шпалер з нанокераміческім покриттям під назвою Ccflex. Нанообоі пропускають повітря, при цьому стійкі до впливу води і вогню, а також до механічних і хімічних впливів.

blog8 4

Пластичний стілець

Дизайнер Костянтин Грчик (Konstantin Grcic) розробив стілець Myoto Chair, в якому використовував наночастинки, що підвищують його пластичність. В області спинки цей стілець підлаштовується під форму тіла сидячого, тим самим дозволяючи розслабити спину і значно підвищуючи рівень комфорту.

blog8 5

Очищуючий килим

Мабуть, найбільш бажаним нанопредметом з нашого списку може стати килим від німецького виробника Dura Tufting GmbH, який не тільки не збирає пил, але, навпаки, очищає повітря від запахів і шкідливих випарів.

blog8 6

 

Галерея робіт

Мої контакти

  • iconУкраїна, Київ
    вул. Петропавлівська 6,
    ТЦ "4Room"
  • iconЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • icon+38 (066) 922-91-92
  • iconПН - СБ: 9:00-18:00
    Неділя: Вихідний
 Верх